2

Objektif-Lens Teknik Servisi

Fotoğraf makinelerinin gözüdür objektifler. Bu yüzden , keskin fotoğraflar için önce objektiflerin mükemmel olması gerekir. Biz size bunu garanti ediyoruz. Öyle el yordamı ile değil ama … Bunun için dünyanın en gelişmiş test cihazlarını kullanıyoruz.

Objektiflerde sıkça karşılaştığımız sorunların başında mekaniksel sorunlar gelmektedir. Sonra , kullanıma bağlı olarak zamanla oluşan deformasyonlar. Daha sonra yetersiz ya da yanlış yapılan tamir işlemleri. Ve son olarak imalat hataları…

Günümüzde , tamir işlemlerini yaptığını iddia eden pek çok servis lensleri çalışır duruma getirebilmektedir.  Ya fotoğrafların netliği …?  En açık diyaframda çektiğiniz fotoğraflar yeterince keskin değil mi ? Objektifin içindeki lens grupları gerçekten tam yerinde mi? Milimetrenin onda biri kadar bir kayma bile netlik kaybına yol açar. Bu da size çekimlerde yansır. Bu noktada biz lensi özel cihazlarla test ediyoruz. Gerekli mekaniksel ve elektronik kalibrasyonlarını yaparak ilk günkü mükemmel durumuna getiriyoruz.

Ve siz mükemmel fotoğraflar çekmeye devam ediyorsunuz…