S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR :


S : Pro Plus Teknik Servis nerededir? Açık adresi nedir ?

C :  Adresimiz : Tatlısu Mah. Doğuş Sok. (Yeşilpark Rezidans B-3 )  Ümraniye İSTANBUL


S : Arızalı ürünümü nasıl gönderebilirim ?

C : Cihazınızı elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilirsiniz.


S : Teknik Servis çalışma saatleri nedir ?

C : Home office hizmet veriyoruz. Hafta içi ve cumartesi 09:00-19:00 ,  pazar günü ve resmi tatillerde kapalıyız. Acil durumlarda çalışma saatleri dışında da iletişime geçebilirsiniz. Gelmeden önce lütfen randevu alınız.


S : Teknik servis işleyişi ve aşamaları nelerdir ?

C : Arızalı ürün servisimize ulaştırdıktan sonra ilk kayıtları yapılır.  Servisimizde ilk arıza tespiti ve ücretlendirme yapıldıktan sonra size SMS ile bilgi verilir. Bu yüzden lütfen muhakkak cep telefonu numaranızı belirtiniz. Siz onay verdikten sonra onarım aşamasına geçeriz. İşlem bittikten sonra size tekrar SMS ile bilgi verilir. Ürünü almaya geldiğinizde ödemesini yapabilirsiniz. Kargo yolu ile gelen ürünün ödemesi banka hesabımıza yapılır. Ödeme yapıldıktan sonra ürün kargo ile size gönderilir.


S : Anlaşmalı kargonuz var mı?

C : Anlaşmalı olduğumuz kargo firması Yurtiçi Kargodur. Ürünlerinizi bize gönderirken kargo görevlisine alıcı olarak Pro Plus Fotoğrafçılık  demeniz veya müşteri numaramızı (381053307) söylemeniz yeterlidir.


S : Servise ürün gönderirken nelere dikkat etmem gerekiyor ?

C : Arızalı ürünün , varsa orjinal kutusu ile veya kutu içerisinde hiç oynamayacak şekilde iyice paketlenmesi gerekmektedir. Şikayetinizi belirten notunuzu ve size ulaşabileceğimiz telefon numarası ile geri göndereceğimiz adresi yazmayı unutmayınız. Daha önce cari kaydınız yoksa fatura bilgilerini de yazabilirsiniz. Ayrıca karmaşa yaşanmaması için ürünle birlikte gönderilen aksam ve aksesuarları da iyice kontrol etmenizi rica ediyoruz. Paraflaş gönderirken , mümkünse flaş tüpünü çıkartarak gönderiniz. Mümkün değilse koruma kapağını muhakkak takınız ve önüne gelebilecek darbelerden koruyacak şekilde paketleyiniz. Nakliye esnasında oluşabilecek hasarlardan firmamız sorumlu değildir.


S : Kargo ücretini kim öder ?

C : Kargo ücretini gönderen öder. Yani siz gönderirken siz , biz gönderirken biz ödüyoruz. Dilerseniz kargo indiriminden faydalanmak için , alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz ama bu ücret faturanıza yansıtılır.


S : Tamir bedelini cihazla birlikte kargo etsem olur mu? Yani parayı da kargoya versem olur mu? 

C : Kesinlikle hayır. Bu şekilde para göndermeniz durumunda sorumluluk kabul etmiyoruz.


S : Yedek parça satışınız var mı?

C : Yedek parça satışımıza yeni sitemizde başladık. www.lenstamiri.com ‘ a bakabilirsiniz.


S: Ödemeyi nasıl yapacağım ?

C: Lütfen , ödemeyi aşağıda yazılı olan resmi banka hesabımıza havale veya EFT yapınız. Alıcı adı olarak firma adını (Pro Plus Fotoğrafçılık) yazınız. Ödeme yaptığınız hesap sizin değilse lütfen açıklama kısmına size gelen SMS te yazılı olan servis form numarasını yazmayı unutmayınız.


S : Banka hesap numaranız nedir?

C : Pro Plus Fotoğrafçılık San. Tic. Ltd. Şti. Vakıf Bank Sirkeci Şubesi , Şube kodu: S00122 Hesap No: 00158007309929124

IBAN: TR18 0001 5001 5800 7309 9291 24


S : Garanti süresi ne kadardır ?

C : Garanti süresi 6 aydır.


S : Garanti kapsamı nedir? Ne gibi durumlar garanti kapsamına girmez?

C : Üründe değiştirilen veya onarılan parça garanti kapsamındadır. Örneğin bir lensin diyafram arızası onarılmış ise ve AF sorunu oluşursa kapsam dışıdır. Yani sadece ilgili bölüm servisimizin garantisi kapsamındadır.Ayrıca kullanım hataları veya düşme , sıvı teması gibi durumlarda yine kapsam dışıdır.


S : Teknik servis hizmet süresi ne kadardır ?

C : 1 ile 20 iş günü arasında , servis yoğunluğu ve işin zorluğuna göre değişmektedir. Ayrıca stoklarımızdaki yedek parça durumu da bu süreyi etkilemektedir.


S : Ürünüm şu anda serviste. Geri dönüş adresini değiştirmek istiyorum. Nasıl yaparım ?

C : Bu talebinizi bize derhal bildiriniz.Ancak bu işlemi bir an önce yapmalısınız. Eğer cihazınız kargoya verilmişse yapacak bir şey olmaz. İlk adres neyse , o adrese kargo edilecektir.


S : Cihazımı servisinize elden teslim etmiştim. Ancak bana verdiğiniz fişi kaybettim. Kimliğimle gelsem cihazı teslim alabilir miyim ?

C : Evet alabilirsiniz.


S : Onarım bedeli tahminimden yüksek çıktı. Onaylamazsam arıza tespit ücreti öder miyim ?

C : Hayır ,arıza tespiti için ücret almıyoruz.


S : Şuanda servisinizde olan ve bazı sebeplerden dolayı gelip alamadığım makinemi en geç ne zaman alabilirim ?

C : Bu süre 3 aydır ve dolmadan periyodik aralıklarla size ulaşmaya çalışıp hatırlatma yaparız. En geç 3 ay içinde cihazınızı almanız gerekmektedir. Süre bitiminde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.


S : Tamir onayı verdiğim makinem için fikrim değişti ve vazgeçmek istiyorum. Bu mümkün mü ?

C : Daha henüz tamiri yapılmamışsa elbette mümkün. Tamiri yapılmış ise eski parçanın geri takılması gibi bir durum oluşacağı için işçilik ücreti almak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden lütfen bu durumu derhal bize bildiriniz.


S : Kargo ile gönderdiğim ürünümün size ulaşıp ulaşmadığını nasıl öğrenebilirim?

C : Bizi arayabilir veya gönderdiğiniz kargonun web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Elinizdeki takip numarası ile kargonuzun nerede olduğunu ilgili sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.


S : Daha önce tamir için onay vermiştim. Şimdi bir mesaj daha geldi ve yine onay istiyorsunuz. Bu nedir ?

C : Bazı ender durumlarda öngörülen tamir ücreti onarım aşamasında değişebiliyor. Yani örneğin kırık LCD ekranı için sizden onay aldığımız cihazınızın onarım aşamasında sıvı teması da olduğu görülürse fiyat değişebilmektedir.


S : Tamir ücreti için onay veriyorum. Parayı ne zaman göndereceğim ? Cihazımın tamir işlemlerine başlar mısınız? 

C : Onayınızı aldıktan sonra tamir işlemi yapılır. Tamir bitikten sonra ödeme yapıyorsunuz. Yukarıda yazılı ödeme seçeneklerine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.